Zmarł Andrzej Łabęcki

W dniu 30 czerwca 2022 roku w wieku 91 lat zmarł Andrzej Łabęcki, długoletni członek sekcji modelarskiej oraz Koła Seniorów Aeroklubu Poznańskiego. Był nestorem poznańskiego i polskiego modelarstwa lotniczego, osobą darzoną wielkim szacunkiem w środowisku modelarskim. Jego aktywna działalność jako instruktora modelarstwa lotniczego obejmuje okres od 1949 do 2010 roku, a więc nieprzerwanie przez ponad 60 lat. Pod Jego kierunkiem swoją przygodę z lotnictwem, bądź modelarstwem lotniczym rozpoczynało wielu znanych pilotów i modelarzy. Był członkiem honorowym Aeroklubu Poznańskiego. Odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, złotą odznaką „Za zasługi dla Aeroklubu Polskiego”. Był również laureatem nagrody „Złote Skrzydło” za całokształt działalności lotniczej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 6 lipca 2022 r. o godzinie 12:30 na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Cześć Jego Pamięci!