Wyniki zawodów F5J Klub

25 września (w niedzielę) na lotnisku Kobylnica kilku zawodników rywalizowało w konkurencji F5J Klub. Przypomnijmy, że biorą w niej udział piloci motoszybowców, których zadaniem jest „wylatanie” czasu 10 minut z wysokości, na którą trzeba się wznieść w przeciągu co najwyżej 30 sekund. Dodajmy, że regulamin jest tak skonstruowany, że przy porównywalnym czasie lotu więcej punktów uzyska ten zawodnik, który wyłączył silnik na mniejszej wysokości. W skład punktacji wchodzi również celne lądowanie – im bliżej punktu wyznaczonego dla zawodnika jako miejsce lądowania, tym wyższa punktacja.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: modeli profesjonalnych i motoszybowców piankowych. W pierwszej grupie miejsce pierwsze zajął Adam Janyszka, drugie Mieczysław Słowik, a trzecie Radosław Słowik. W rywalizacji za pomocą modeli nieprofesjonalnych, miejsce pierwsze przypadło w udziale Andrzejowi Nowickiemu, drugie Jędrzejowi Latosińskiemu, a trzecie Grzegorzowi Musielakowi.

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku na starcie stawi się więcej zawodników, a rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta. Wyniki zawodów publikujemy w załącznikach:

1. Wyniki ogólne

2. Wyniki poszczególnych rund