Informacje nt. wysokości składek oraz zasad wykonywania lotów

Rada Sekcji Modelarskiej informuje, że wysokość składek w roku 2023 nie ulega zmianie i wynosi: 120 złotych dla seniorów oraz 24 złote dla juniorów. Więcej informacji na temat zasad wnioskowania i wysokości opłat jest dostępne na stronie internetowej Aeroklubu Poznańskiego. W ramach składki zostaje opłacone ubezpieczenie OC dla modelarzy, którzy uczestniczą w zlotach, zawodach, korzystają ze stref modelarskich. Nie ulegają też zmianie zasady korzystania z lotniska EPPK Kobylnica. To znaczy, lotniskiem nadal zarządza stowarzyszenie SkyCamp i nadal będą z niego korzystali spadochroniarze, z których obecnością w powietrzu należy się liczyć i na których trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Rada Sekcji podjęła też starania, aby zarejestrować strefy modelarskie na lotniskach Kobylnica, Kąkolewo oraz Bednary, co umożliwi latanie modelami zdalnie sterowanymi na wysokości do 300 metrów, a nie do 120 metrów, jak określono dla dronów w kategorii open. Wniosek został złożony w grudniu ub. roku i jest procedowany przez ULC. O ewentualnej zmianie statusu stref modelarskich poinformujemy osobnym komunikatem.