Informacje

29 i 30 czerwca 2019 r., w 100. rocznicę modelarstwa lotniczego w Poznaniu na lotnisku w Kobylnicy, zostanie zorganizowany piknik modelarski XII Zlot Gigantów i nie tylko… Piknik ten kontynuuje już dwunastoletnią tradycję Zlotów Gigantów, ale w związku przypadającą w tym roku - szczególną 100. rocznicą modelarstwa lotniczego w Poznaniu - zmienia swoją formułę, zapraszając do uczestnictwa w tej imprezie modelarzy latających modelami: samolotów z napędem, szybowców, helikopterów. Organizatorzy zrezygnowali z limitów wielkości modeli, otwierając się na wszystkich uczestników. W trakcie imprezy będą odbywały się pokazy lotów modeli z podziałem na grupy uczestników według typów modeli. Liczymy na uczestnictwo juniorów, którzy będą mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Zlot Gigantów, to nie tylko loty pokazowe, w czasie których piloci RC demonstrują możliwości swoich modeli i umiejętności pilotażu, ale także rywalizacja sportowa. W tym roku planujemy pokazowe walki powietrzne combat, rozegranie konkurencji na celność lądowania, a także konkurencji polegającej na przelocie przez bramkę. W sobotę wieczorem zapraszamy na tradycyjne spotkanie integracyjne, a dla chętnych nocne loty na pobliskim pasie startowym. Osoby planujące przyjazd samochodami typu camper, czy też z przyczepą kampingową lub namiotem będą mogły obozować w pobliżu budynku portu lotniczego. Zapewniamy dostęp do energii elektrycznej, łazienki, WC. W czasie pikniku modelarskiego, wspomagająca organizatorów Ochotnicza Straż Pożarna, będzie prowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i ochrony p-poż. Prezentowane będą także wozy bojowe straży pożarnej

Wszystkie bieżące informacje publikowane będą na tej stronie oraz na http://aeroklub.poznan.pl. Prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa za pomocą formularza rejestracyjnego, co ułatwi organizatorom zaplanowanie imprezy. Od uczestników – pilotów RC - będzie wymagane posiadanie odpowiedniej polisy OC.

Patronem medialnym XII Zlot Gigantów i nie tylko… – już po raz dwunasty – jest miesięcznik Modelarz. W numerze 7/2019 Modelarz opublikuje obszerny reportaż z tegorocznego zlotu.

Ramowy harmonogram pikniku:

Sobota 29 czerwca 2019 r.
9:00 - otwarcie biura, rejestracja uczestników
10:30 - oficjalne otwarcie pierwszego dnia pikniku i odprawa
11:00 - rozpoczęcie bloków pokazowych
12:00 - otwarcie strefy cateringowej
18:30 - zamknięcie strefy cateringowej
19:00 - zakończenie bloków pokazowych
20:00 - spotkanie integracyjne
21:00 - loty nocne

Niedziela 30 czerwca 2019 r.
9:00 - otwarcie biura, rejestracja uczestników (tych, którzy uczestniczą tylko w drugim dniu)
10:30 - oficjalne otwarcie drugiego dnia pikniku i odprawa
11:00 - rozpoczęcie bloków pokazowych i otwarcie strefy cateringowej
16:00 - zakończenie bloków pokazowych i zamknięcie strefy cateringowej

Opłaty:
☆ Opłata startowa dla pilota + impreza integracyjna = 50 złotych
☆ Opłata dla uczestnika imprezy integracyjnej = 30 złotych

Za darmo:
☆ Wstęp dla publiczności.
☆ Pole namiotowe i toalety w budynku portu dla uczestników (dostępne przez 24 godziny).
☆ Przyłącze prądu i wody przy budynku portu możliwe - wymagany wcześniejszy kontakt z Łukaszem Widyńskim (>>>namiary<<<)